Blog na téma Čína, nejlidnatější země světa s kulturou starou čtyři tisíce let.

Lesní rezervace Shennongjia

30. ledna 2010 v 9:19 |  Turistické zajímavosti
Lesní rezervace Shennongjia (Šen-nung-ťia) se nalézá 200 km na sever od Yichangu na samotném západě provincie Hubei. Rozkládá se kolem rozeklané skupiny hor, nejvyšší z nich je 3053 metrů vysoká Da Shennongjia, která je také nejvyšší v celé centrální Číně.

Z pohledu botaniky je tato rezervace jedním z nejbohatších koutů Číny. Svým rostlinstvem je proslulá už od časů taoistického nesmrtelného a jednoho ze Tří vznešených (legendárních prvních vládců Číny) Shennonga, který dal mimo jiné lidstvu zemědělství, lékařství a čaj. Právě sem totiž chodil sbírat léčivé byliny. Mnohem později zde počátkem 20. století botanik Ernest Wilson objevil několik nových druhů rostlin a dovezl je do londýnské botanické zahrady Kew Gardens. Od té doby bylo v rezervaci Shennongjia několikrát hlášeno spatření čínského divokého muže, jehož existence není v tomto kraji plném starobylých stezek nikterak vyloučená, a mimo to zde mají návštěvníci i poměrně velkou šanci spatřit ohrožené lagury čínské.
Cizinci mají v současnosti povolen vstup pouze do části lesní rezervace Shennongjia (o aktuálním stavu se ptejte na policii nebo v CITS v Yichangu). Díky vysoké nadmořské poloze bývá v této oblasti v zimě velmi chladno a rezervace může ležet od listopadu do května pod sněhem.
Nedotčená příroda lesní rezervace Shennongjia.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama