Blog na téma Čína, nejlidnatější země světa s kulturou starou čtyři tisíce let.

Velký kanál

28. ledna 2010 v 9:49 |  Turistické zajímavosti
Velký kanál, který spojuje bohaté oblasti při ústí řeky Jang-'c-ťiang se severem země, je největší umělou vodní cestou Číny.

Velký kanál začal být budován ve čtvrtém století př. n. l., kdy byl vybudován úsek spojující Žlutou řeku s řekou Chuaj-che. V 6. století se do budování Velkého kanálu pustili císařové z dynastie Suej a kanál spojující Jang-'c-ťiang a Žlutou řeku a jedno sídelní město s druhým se stal nejvýznamnější obchodní tepnou spojující střed a sever Číny. V dalších stoletích byl Velký kanál postupně prodlužován, až v roce 1293 byl dokončen poslední úsek z Tchung-čou do Pekingu, který se v té době stal sídelním městem mongolské dynastie Jüan. Na počátku 20. století ruch na Velkém kanálu postupně utichal v důsledku upraveného toku nevypočitatelné Žluté řeky a rozvoje železniční dopravy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SergiooS SergiooS | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:21 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama